Najczęstsze błędy przy odchudzaniu

Wahania wagi nie tylko nie są wskazane dla kondycji naszej skóry i ciała, ale także źle wpływają na psychikę i zdrowie. Rozregulowany metabolizm utrudnia osiągnięcie wymarzonej wagi i przyczynia się do szybszego tycia. Jeżeli wielokrotnie, bezskutecznie stosowałeś diety odchudzające lub dopadł cię tzw. efekt jo-jo, powinieneś dokładnie przeanalizować swój rytm dnia. Kuracja odchudzająca zakończy się sukcesem, jeżeli unikniesz najczęstszych błędów.

Przede wszystkim nie zakładaj wielkich, ale krótkoterminowych celów. Diety cud nie istnieją. Przed odchudzaniem uwzględnij to, że jest to długofalowy proces, do którego trzeba się przygotować. Na początek zmień nawyki żywieniowe. Aby przygotować plan odchudzania, najpierw przeanalizuj swój dzień, zapisuj dzienne menu wraz z godzinami i zwróć uwagę na to, czy masz czas na ruch.

Zadbaj o regularne posiłki, najlepiej w odstępach 3- lub 4-godzinnych. Nie musisz liczyć kalorii, ale jedz powoli i mniejsze niż dotąd porcje, aby do mózgu mogła dotrzeć informacja, że jesteś już najedzony. Czytaj etykietki produktów żywnościowych, zwracaj uwagę na pełnowartościowe i jak najmniej przetworzone produkty. Ogranicz spożycie słodyczy, słodkich napojów oraz tłustych potraw. Pamiętaj jednak, aby się nie głodzić, nie rezygnuj ze śniadań, a kolację jedz najpóźniej 3 godziny przed snem.
Pozbądź się toksyn

Odchudzaniu sprzyja picie przynajmniej 1,5–2 litrów wody mineralnej dziennie. W trosce o dobre zdrowie nie dopuść do zatrzymania wody w organizmie, przyczynia się to do opuchnięć i cellulitu wodnego. Poza tym popijanie wody zmniejsza ochotę na dodatkowe przekąski pomiędzy głównymi posiłkami. Woda pomaga pozbyć się z organizmu zatruwających toksyn.

W detoksykacji pomogą także specjalne plastry detox. Nakleja się je na stopy, a cały proces zachodzi podczas snu. Plastry wspomagają krążenie krwi, redukują opuchnięcia i dodają energii. Zawarte w nich soki drzewne wpływają na sterylizację i detoksykację organizmu. Sprzyja to nie tylko odchudzaniu, ale także naturalnie wzmacnia odporność.

Częstym błędem jest brak wspomagania diety aktywnością fizyczną, a dieta to dopiero 70% sukcesu. Trening podczas odchudzania jest bardzo ważny, ponieważ poprawia przemianę materii, wpływa na szybsze spalanie, kondycję skóry i przeciwdziała pozostawieniu jej nadmiaru i powstawaniu rozstępów.

Największe efekty daje regularna aktywność fizyczna, np. 45-minutowy trening trzy razy w tygodniu. Jeżeli nie masz czasu na siłownię, staraj się jak najwięcje rucszać, wykonując codzienne czynności. Zamiast wszędzie jeździć samochodem, weź rower lub po prostu się przejdź. Przynajmniej dwa razy w tygodniu wybierz się na długi spacer, maszeruj. Pamiętaj, że liczy się każda forma ruchu.

Podczas odchudzania warto smarować ciało balsamami wyszczuplającymi. Wiele osób zapomina, że ważne jest nie tylko dbanie o organizm od wewnątrz, ale także o jego kondycję zewnętrzną. Oprócz balsamów warto smarować ciało olejkami ujędrniającymi, np. olejkiem kokosowym, z zielonej herbaty, z pomarańczy czy olejkiem migdałowym.
Zmień nastawienie

Odchudzanie zaczyna się w głowie. Dieta i trening to podstawa, ale ważna jest też zmiana myślenia. Nie zakładaj od razu wielkich celów, np. zrzucenia 10 kg w miesiąc. Lepszym założeniem będzie 4–5 kg zgubionych miesięcznie. Powolne chudnięcie sprzyja trwałemu efektowi i uniknięciu efektu jo-jo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here