Pękająca skóra na piętach jest jednym z najczęściej spotykanych problemów dotyczących tej okolicy ciała. Zazwyczaj za ten stan rzeczy winimy nieustanne noszenie obuwia, które utrudnia odpowiednią wentylację. Poniekąd jest to jedna z przyczyn, aczkolwiek niejedyna. Poznanie wszystkich potencjalnych winowajców pozwoli na zażegnanie problemu i tym samym przywrócenie stopom ich pięknego, zdrowego wyglądu.

Poradź się podologa

Jeszcze kilka lat temu niewiele osób słyszało o podologach. Obecnie, świadomość społeczeństwa dotycząca dbałości o stopy rośnie, a wraz z nią pojawia się coraz więcej specjalistycznych gabinetów, których listę znajdziemy na stronie podolodzy.pl, wraz ze wskazaniem cennych uwag dotyczących codziennej pielęgnacji.

Suche stopy to pierwszy krok prowadzący do poważniejszych problemów. Konsekwencją braku reakcji z naszej strony może być pękająca skóra skłonna do infekcji, a także pojawienie się kurzajek, odcisków, a nawet grzybicy. Pamiętajmy, że ten obszar skóry jest szalenie wrażliwy i niezmiennie poddawany dużym naciskom.

W gabinecie podologicznym nasz problem zostanie właściwie zdiagnozowany. Musimy bowiem wiedzieć, że nie ma jednej, generalnej zasady dotyczącej suchej skóry stóp. U jednych osób może być ona związana z niedostateczną pielęgnacją i nawilżaniem, a u innych może współtowarzyszyć innej chorobie organizmu.

Codziennie nawilżaj

Wbrew pozorom skóra stóp jest tak samo wymagająca, jak ta położona na innych częściach ciała. Co więcej, ponieważ nie jest wyposażona w gruczoły łojowe, wymaga nawilżania zewnętrznego oraz właściwej diety. Jeśli ta będzie bogata w witaminy z grupy A,B i E możemy być pewni, że problem nie będzie nas dotykał. Warto także sięgać po właściwe produkty kosmetyczne, które wnikają do skóry, i zapewniają jej właściwą gospodarkę wodną i lipidową. Zadbajmy także o dobrej jakości obuwie i bieliznę z naturalnych, przewiewnych materiałów. Fundujmy stopom zabiegi relaksacyjne, peelingi i nawilżanie, i przede wszystkim nie róbmy tego okazjonalnie, ale regularnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here