fot. BODYWORK

Wielu osobom marzy się kariera trenera personalnego. Nic dziwnego – często przecież chce się pomagać ludziom w realizacji ich celów, wykorzystując do tego własne zdolności.

Ci wszyscy, którzy rozważają wsparcie tego rodzaju, często nie wiedzą, jak wcielić swój plan w życie. Nie zdają sobie sprawy również z tego, że sama sprawność fizyczna oraz zdolność prowadzenia różnego rodzaju ćwiczeń nie wystarczą jeszcze, by uzyskać upragniony zawód. Warto więc, by na początku skorzystać z pomocy specjalisty i przekonać się, czy rola trenera personalnego, jest właśnie dla nas.

Wiedza przede wszystkim, czyli szkolenia

Aby być dobrym trenerem, trzeba dokonać odpowiednich przygotowań. W tym celu najlepiej jest wybrać się na profesjonalne szkolenie. Jeszcze przed zapisaniem się na kurs, trzeba sobie jednak zdać sprawę z tego, że praca na tym stanowisku to nie tylko prowadzenie odpowiednich treningów, ale także układanie diet i pomaganie w doborze odpowiedniej suplementacji do posiłków.

Konieczne okazuje się także zdobycie wiedzy na temat ludzkiej anatomii – aby móc zająć się profesjonalnie treningiem personalnym, potrzeba orientacji w temacie, porównywalnej z tą, jaką prezentują fizjoterapeuci. Nie można pozwolić na to, by osobie, którą ma się pod opieką, stała się krzywda, wynikająca ze źle dobranego programu ćwiczeń czy diety. Podopieczny powinien mieć pełne zaufanie do osoby, która go prowadzi i nigdy nie powinno ono zostać wystawione na próbę.

Przyszły trener personalny powinien rozpocząć od własnego indywidualnego treningu, by doprowadzić do maksymalnego rozwoju swoich możliwości. Później natomiast może podjąć się szkolenia innych i pomagać im w realizacji planów, jakie mają wobec siebie i swojego rozwoju. Po przebytym treningu trzeba też po raz kolejny zadać sobie pytanie, czy prowadzenie innych ludzi to rzeczywiście właściwy wybór zawodowy.

fot. BODYWORK

Co daje bycie akredytowanym trenerem?

Przede wszystkim, stając się akredytowanym trenerem personalnym, zyskuje się uprawnienia do prowadzenia treningów w dowolnym miejscu Polski. Ponadto, zdobyte doświadczenie można wykorzystywać podczas pracy z własnymi podopiecznymi, skutecznie motywując ich do dalszych działań, mających poprawić kondycję fizyczną i psychiczną osób ćwiczących. Otrzymany dyplom będzie też świadczyć o renomie, na którą na pewno zwrócą uwagę nie tylko pracodawcy, ale również sami ćwiczący.

Wszyscy, którzy interesują się szkoleniem na trenera personalnego w Warszawie, mogą się zgłosić do centrum BODYWORK. Więcej informacji na ten temat można odnaleźć na stronie:
http://body-work.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here