Tematyka obuwia do biegania to niezwykle grząski grunt i to w pełnym tego słowa znaczeniu! Wśród biegaczy znajdą się zarówno zwolennicy lekkiego i miękkiego obuwia, jak i Ci, którzy preferują nieco twardszą podeszwę. Niektórzy wybierają zaawansowane i nowoczesne systemy takie jak FlexFilm czy Isofit, inni zaś stawiają na prostotę i jak najmniejszą liczbę udogodnień, bo przecież but ma chronić nogę, a nie posiadać mnóstwa niepotrzebnych funkcji, za które trzeba zapłacić dodatkową cenę. Obecnie buty do biegania produkowane są w tak wielu wariantach, że trudno wybrać jednogłośnie lidera – każdemu odpowiadać będzie co innego.

Co nowego w 2018?

Jeśli chodzi o buty do biegania, to prym wśród marek wiedzie Adidas, aczkolwiek warto zwrócić uwagę również na nieco mniej znaną firmę Saucony, która to z coraz większym rozmachem podbija rynek obuwia sportowego. Modele Iso i Freedom to nowości 2018 wśród butów do biegania w sklepie Runnersclub.pl. Na liście tegorocznych nowości nie mogło zabraknąć Nike. Modele Downshifter czy nieco bardziej drapieżne Wildhorse, to zdecydowanie popularny wybór wśród biegaczy zarówno tych zaawansowanych, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem.

Jak dobrać odpowiednie obuwie?

Dobór butów do biegania w dużej mierze uzależniony jest od powierzchni, po której będziemy biegać, aczkolwiek istnieją oczywiście uniwersalne modele, które będą się nadawać na bardziej, nazwijmy to, przełajowe przebieżki. Istnieje przeświadczenie, że dobre obuwie biegowe to takie, które nie będzie nam w niczym przeszkadzać i od razu zapomnimy o tym, że mamy je na nogach. Dodatkowo materiał, z którego są wykonane, musi przepuszczać powietrze na tyle, aby skóra wewnątrz buta była odpowiednio wentylowana. Z drugiej strony dobrze by było, gdyby buty do biegania nie przemakały. Niewielu jest amatorów biegów w deszczu, aczkolwiek należy pamiętać, że czasami na trawie osiada rosa lub na chodniku znajdują się kałuże po wcześniejszych opadach. Jeżeli przemoczymy obuwie już w początkowej fazie biegu, może skończyć się to niepożądanymi obtarciami na jego końcu.  Wreszcie dotarliśmy do najważniejszego – wygoda. O tym, czy obuwie do biegania pasuje, dowiemy się od razu po jego założeniu. Oczywiste jest, że każde buty muszą się trochę rozbić, aczkolwiek jeżeli po wsunięciu stopy, odczujemy jakiś dyskomfort, to znak, że trzeba poważnie zastanowić się nad zakupem innej pary.

Pamiętaj, że to, jakie buty biegowe wybierzesz na początku swojej przygody z tym sportem, będzie w znacznym stopniu wpływać na to, jak potoczą się Wasze dalsze losy. Jeżeli masz ambicje na długotrwałą relację, warto szarpnąć się o te kilkadziesiąt złotych więcej i postawić na idealnie dopasowane buty do biegania, które po założeniu będą tworzyć z Twoimi stopami jedną całość, dzięki czemu sportowa współpraca będzie przebiegała tak jak należy, a Ty szybko zobaczysz efekty tej znajomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here