Johimbina – efektywny spalacz tłuszczu.

Johimbina to chemiczna substancja, której naturalnym źródłem pochodzenia jest jedna z Afrykańskich roślin o nazwie Pausinystalia yohimbe, a dokładniej jej kora. To właśnie ona bardo często standaryzowana jest na precyzyjną zawartość alkaloidów johimbiny i sprzedawana jako suplement diety. Pełni ona szereg funkcji, najczęściej będąc wykorzystywana jako afrodyzjak oraz wsparcie w leczeniu zaburzeń seksualnych, jednak warto ze sportowego punktu widzenia skupić się również na jej potencjale zwalczającym nadmiar tkanki tłuszczowej.

Sposób działania johimbiny na organizm.

Głównym mechanizmem johimbiny w walce z tkanką tłuszczową jest blokowanie receptorów alfa-adrenergicznych które odpowiadają za ograniczenie procesu lipolizy, a w konsekwencji utraty tkanki tłuszczowej.

Receptory te są ściśle powiązane z układem nerwowym co warunkuje że do ich aktywacji niezbędne są neuroprzekaźniki takie jak adrenalina i noradrenalina. Receptory adrenergiczne to nazwa ogólna do której wchodzą dwie najważniejsze grupy takie jak alfa-receptory oraz beta-receptory. Warto jednak wspomnieć że możemy podzielić je jeszcze precyzyjniej gdyż składają się one z mniejszych części Alfa 1, Alfa 2 oraz Beta 1, Beta 2 i Beta 3. W uproszczeniu jednak możemy skłaniać się do wykorzystywania ogólnej nazwy dla każdej podgrupy gdyż obrazuje to w pełni ich sposób działania. Receptory Alfa blokują więc lipolizę, natomiast Receptory Beta odpowiadają za jej indukcję.

Proces redukcji tkanki tłuszczowej jest jednak złożony, więc również receptory kontrolują go całościowo działając po części w sposób regulowany. Receptory Alfa wyłączają tryb redukcji tłuszczu, natomiast Beta go nasilają.

Działanie Yohimbiny na odbiornik Alpha.

Jak już wcześniej wyjaśniliśmy jest to przede wszystkim bloker receptorów alfa-adrenergicznych które odpowiadają za zmniejszenie aktywności procesów związanych z lipolizą. Ograniczenie ich działania jest więc bardzo pożądanym skutkiem z punktu widzenia redukcji tkanki tłuszczowej. Blokując działanie tego receptora umożliwiamy kontynuowanie lipolizy, jednak ważne jest aby była ona wcześniej już odpowiednio stymulowana gdyż sama johimbina nie jest bezpośrednim powodem jej rozpoczęcia. Wniosek więc nasuwa się sam i koniecznie warto poza samą yohimbiną stymulować rozpoczęcie lipolizy np. poprzez ćwiczenia fizyczne których efektywność przy jej obecności będzie znacznie wyższa.

Działanie Yohimbiny na odbiornik Beta.

Inhibicja receptrów Alpha jest bardzo ważna, jednak nie jest to koniec zalet tej substancji w procesie redukcji. Ważne jest również stymulowanie wydzielania przez organizm adrenaliny oraz noradrenaliny odpowiedzialnych za aktywację receptorów Beta ( tych które wywołują lipolizę ). Jak widać zatem yohimbina posiada potencjał do spalania tłuszczu nawet pomimo braku ćwiczeń gdyż działa na oba rodzaje kluczowych receptorów. Zwiększona aktywność beta receptorów przy blokowaniu receptorów alfa oznacza bardzo efektowną utratę tkanki tłuszczowej. Warto jednak podkreślić, że z czasem wpływ na beta-receptor się zmniejsza i warto stymulować wytwarzanie adrenaliny w inny sposób stąd konieczność wdrożenia wysiłku fizycznego w celu zachowania efektywności przez długi czas.

Badania nad johimbiną.

W jednym z najbardziej znanych badań na temat tej substancji wykazano dużą skuteczność przy dawce dobowej na poziomie 20mg. Piłkarze znacznie obniżyli zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie bez żadnego negatywnego wpływu na masę mięśni lub wytrzymałość i kondycje fizyczną.

Jednak nie wszystkie badania dają tak pozytywne wyniki o czym najlepiej świadczy przykład z 1990 roku w którym uczestniczy spożywali bardzo duże dawki 43 mg dobowo. Mimo tego nie odnotowali żadnego znaczącego obniżenia się tkanki tłuszczowej. Koniecznie jednak należy odnotować, że grupa ta nie była poddawana żadnym ćwiczeniom fizycznym co z pewnością ma duży wpływ na otrzymany wynik.

Podsumowując to można dojść do wniosku że głównym założeniem działania johimbiny jest blokowanie receptorów Alfa-adrenergicznych, a dopiero w dalszej kolejności wytwarzanie większej ilości adrenaliny. W dodatku tendencja ta dosyć szybko ulega zanikaniu więc możemy zaryzykować stwierdzenie, jakoby sama suplementacja nie powodowała utraty tkanki tłuszczowej, lecz w połączeniu ze ćwiczeniami znacznie podnosi ich efektywność. W krótkim czasie może ona działać bez aktywności fizycznej, jednak na dłuższą metę jest ona konieczna dla osiągnięcia optymalnych efektów.

Czy johimbina jest w pełni bezpieczna?

Jak każda substancja przyczyniająca się do zwiększonego wytwarzania noradrenaliny, tak również i johimbina może być powiązana z różnymi skutkami ubocznymi. Występują one głównie w przypadku osób o zwiększonej wrażliwości na stymulanty oraz zbyt dużej dawki jaką zastosujemy. Najczęściej powtarzającymi się negatywnymi odczuciami jest zwiększony lęk oraz niepokój przy dawkach przekraczających 30 mg.

Ciekawe badanie zostało przeprowadzone w roku 1997 na grupie osób cierpiących na podatność ataków paniki. Johimbina w dawkach 10 – 20 mg znacznie nasilała takie objawy, jednak warto podkreślić że były to osoby podatne na występowanie stanów lękowych.

Yohimbina jest oczywiście stymulantem więc warto pamiętać, że jeżeli mamy na nie bardzo małą tolerancję to prawdopodobnie w przypadku tej substancji będzie podobnie. Rozpoczęcie suplementacji powinno rozpoczynać się od przyjmowania minimalnych dawek w celu określenia własnej tolerancji. Istotne jest również nie łączenie tego alkaloidu z jakimikolwiek lekami bądź substancjami psychoaktywnymi.

Johimbina HCl może być bardzo skuteczną metodą na redukcję tkanki tłuszczowej, szczególnie u osób bardzo opornych genetycznie. Warto jednak przede wszystkim zapamiętać, że sama w sobie działa przez bardzo krótki czas i aby w pełni korzystać z jej potencjału koniecznie należy zadbać o aktywność fizyczną oraz racjonalne odżywianie. U osób zdrowych nie wykazuje skutków ubocznych w niewielkich dawkach, jednak może zaszkodzić w nadmiarze jak każda inna substancja.

Rauwolfia Canescens czyli Rauwolscine czy Johimbina dla efektywnej utraty tłuszczu?

Rauwolscina jest coraz bardziej popularną substancją zawierającą związek nazywany alfa-johimbiną. Klasyczna forma tej substancji w formie chlorowodorku jest od bardzo długiego czasu wykorzystywana w redukcji tkanki tłuszczowej oraz zwalczaniu dyskomfortów związanych z niskim libido. Najważniejszym mechanizmem działania yohimbiny jest wpływ na receptory alfa adrenergiczne.

Jak działają receptory alfa adrenergiczne na spadek wagi?

W naszym organizmie możemy wyróżnić dwa podstawowe ich typy takie jak beta oraz alfa. Beta receptory są jak najbardziej pożądane gdyż to właśnie one wywołują proces lipolizy, czyli bezpośrednio inicjują spalanie tkanki tłuszczowej. Natomiast receptory alfa działają antagonistycznie i blokują procesy związane z lipolizą. Ich wspólną funkcją jest regulacja utraty tkanki tłuszczowej przez organizm, jednak możemy wpływać na ich aktywność różnymi sposobami.

Rauwolscina jak i Yohimbina wykazują zdolność do częściowego zablokowania receptorów alfa przez co pozwalają nam w trakcie wysiłku fizycznego wykorzystać znacznie więcej komórek tłuszczowych. Nie stosując suplementacji wyżej wymienionymi substancjami receptory Alfa po pewnym czasie ograniczają już lipolizę i nie pozwalają na większą utratę tkanki tłuszczowej, jednak pod wpływem działania Yohimbiny proces ten może być kontynuowany dzięki ich zablokowaniu. Oznacza to że jesteśmy w stanie zredukować znacznie więcej tkanki tłuszczowej w stosunkowo krótkim czasie niż w przypadku wykonywania samych ćwiczeń.

Kilka słów o Rauwolscine.

Jest nieco mniej popularna od klasycznej formy Johimbiny jednak z czasem zaczyna się to zmieniać i również ten związek staje się coraz łatwiej dostępny. W wielu spalaczach tłuszczu znajduje swoje miejsce i najczęściej produkty te zbierają bardzo pozytywne opinie. Ważne jest jednak aby zastosować wysokiej jakości suplementy zawierające sprawdzony surowiec, gdyż wiele produktów o niewiadomym stopniu standaryzacji zawiera bardzo znikomą ilość substancji aktywnej. Wysokiej jakości Rauwolscina o bardzo niskim udziale innych alkaloidów wykazuje się dużą skutecznością o bardzo niskim prawdopodobieństwem występowania negatywnych skutków ubocznych.

Eliminacja uporczywej tkanki tłuszczowej.

Tkanka tłuszczowa biała znajduje się przede wszystkim w bardzo newralgicznych partiach naszego ciała i jest wyjątkowo trudna do redukcji. Dzieje się tak, gdyż wykazuje się przede wszystkim bardzo niskim ukrwawieniem. Zarówno Johimbina jak i Rauwolscina są alkaloidami które wykorzystujemy w celach jej redukcji. Jeśli szukamy więc skutecznego spalacza tłuszczu np. z dolnych partii brzucha czy bioder to doskonale zdają egzamin. Ich skuteczność jest porównywalna, jednak przy podobnej dawce Rauwolscina wykazuje znacznie mniej negatywnych skutków jak np. pogorszone samopoczucie czy skoki ciśnienia.

Szukając johimbiny lub rauwolscynu czy też alfa johimbiny, warto wybierać sprawdzone sklepy oferujące oryginalne spalacze tłuszczu wysokiej jakości. Jednym z najbardziej renomowanych jest sklep Best Body mający w ofercie wyselekcjonowane skuteczne spalacze tłuszczu z johimbiną http://www.bestbody.com.pl/spalacze-tluszczu-c-41.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here