Chiny to najludniejsze państwo świata, w którym panuje ustrój komunistyczny. To kraj sprzeczności, gdzie nowoczesność łączy się z przeszłością.

Wakacje Chiny – zobacz potęgę Muru Chińskiego

Pierwsza myśl jaka kojarzy się po przyjeździe do Chin to konieczność zobaczenia Muru Chińskiego, który jest symbolem chińskiej potęgi i najdłuższą budowlą, która kiedykolwiek została zbudowana przez człowieka. Budowla ma kilka tysięcy kilometrów.

Wakacje Chiny – 8 cud świata w mieście Xian

Oczywiście Chiny to nie tylko Mur Chiński, to także stolica Pekin. Tam znajduje się między innymi Pałac letni. Na ulicach Pekinu można spotkać wielu stróżów prawa, którzy pilnują porządku w tym zatłoczonym mieście. Znajdują się tam liczne centra handlowe, które oferują oryginalne i bardzo drogie ubrania i zegarki. Oczywiście Pekin to nie tylko pomniki związane z komunizmem, ale również piękne krajobrazy. Nieopodal miasta Xian znajduje się 8 tysięcy kolorowych żołnierzy, którzy są wykonani w naturalnej wielkości. Jest to ósmy cud świata.

Wakacje Chiny – świątynie wykute w skale

Warto również odwiedzić formy skalne Danxia, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Groty Smoczej Bramy to świątynie wykute w skale. Prawie 100 tysięcy posągów, które zdobią brzegi rzeki Yihe. dla amatorów wędrówek doskonałym wyborem będzie wąwóz skaczącego tygrysa, gdzie znajduje się między innymi Śnieżna Góra czy Góra Haba.

Wakacje Chiny – kolejką górską do Bramy do Nieba

Również ciekawe miejsce to Brama do Nieba, czyli najwyższa grota na świecie. Można się do niej dostać jadąc kolejką linową albo autobusem. Dla amatorów ekstremalnych wrażeń istnieje możliwość przejścia się szklanym chodnikiem, który znajduje się nad przepaścią. Obowiązkowym punktem powinno być także odwiedzenie klasztoru Shaolin, gdzie można zobaczyć niebywałe pokazy sztuk walki.
Oczywiście warto również odwiedzić symbol Chin, czyli Instytut Hodowli Pandy Wielkiej, gdzie można podziwiać te piękne zwierzęta, które są pod ścisłą ochroną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here