Wiele kobiet marzy o odzyskaniu lub uzyskaniu po raz pierwszy lepszej sylwetki, czy zgrabniejszego brzucha, który będzie płaski i jędrny. Wiek, przebyte ciąże i porody oraz uwarunkowania genetyczne wpływają na to, że wiele pań nie ma brzucha, który jest dla nich powodem do zadowolenia. Co więcej, spora część z nich żyje aktywnie, uprawia sporty i ćwiczy mięśnie brzucha, jednak efekty są bardzo mało zadowalające. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy raz na zawsze porzucić marzenie o lepszej sylwetce? Jest zabieg, który może pomóc kobietom i ułatwić im spełnienia tego pragnienia. To liposukcja brzucha, czyli odsysanie tłuszczu. Kiedy warto go wziąć pod uwagę oraz jakie wymagania trzeba spełnić? Poniżej kilka wskazówek.

Liposukcja czyli odsysanie tłuszczu z brzucha

Liposukcja czyli zabieg, w którym tłuszcz w pewnych miejscach jest podgrzewany za pomocą nowoczesnego lasera, a następnie raz na zawsze odessany z ciała pacjentki, może dotyczyć również innych części ciała, nie tylko brzucha, chociaż najczęściej jest z nim kojarzona. Kliniki medycyny estetycznej, które oferują możliwość poddania się temu zabiegowi, przeprowadzają też na przykład liposukcję pleców, ud, a nawet podbródka. Miejsca, w których tłuszcz jest uparty i pomimo diety i ćwiczeń nie może zostać zniwelowany, można upiększyć właśnie podczas tego zabiegu.

Nowoczesna liposukcja

Ważne, aby przed wyborem kliniki medycyny estetycznej, w której chcielibyśmy poddać się zabiegowi, zdać sobie sprawę z tego, że to zabieg nie dla każdego. Aby móc zakwalifikować się do liposukcji, lekarza przeprowadzi bardzo szczegółowy wywiad oraz zechce poznać szereg wyników badań, które pokażą w jakiej formie jest organizm oraz czy poradzi sobie z obciążeniem, jakim jest liposukcja brzucha. Zatem plik wyniki badań trzeba zabrać ze sobą, a są wśród nich między innymi morfologia, próby wątrobowe czy wskaźnik CRP. Nie zapominajmy o tym, gdyż brak tej dokumentacji nie ujdzie uwadze lekarza.

Ile trwa rekonwalescencja

Nowoczesna liposukcja to zabieg, po którym pacjentka stosunkowo szybko dochodzi do sprawności. Podczas zabiegu wykonuje się tylko niewielkie nacięcie na skórze, przez które wprowadza się końcówkę lasera, a sam zabieg jest przeprowadzany tylko w znieczuleniu miejscowym. Dawniej liposukcja przebiegała inaczej, a pacjentki dosyć długo dochodziły po nim do siebie. Obecnie do domu można wyjść nawet w ten sam dzień, s po dwóch, trzech dniach wrócić do swoich codziennych rutynowych zajęć. Przez około dwa tygodnie trzeba nosić specjalną bieliznę uciskową, a potem już swobodnie cieszyć się efektem.

Artykuł powstał we współpracy z centrum Lipoline.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here