Para, która dowiaduje się, że przedłużające się w nieskończoność starania o zajście w ciążę są związane z niepłodnością którejś ze stron, ma wrażenie że problem ten dotyczy tylko ich dwojga. Nagle na głowę wali się cały świat, a marzenie o wspólnych dzieciach, po prostu umiera. Na szczęście, po pierwszym szoku, wiele osób odzyskuje cień nadziei, dowiadując się o profesjonalnych klinikach leczenia niepłodności. Warto o tym pamiętać, zanim stracimy wiarę w posiadanie dzieci. Współczesna medycyna walczy z całych sił z niesprawiedliwą czasami naturą.

Klinika leczenia niepłodności – umów się na wizytę

Kiedy minie pierwszy szok i pojawi się chęć i motywacja do dalszego starania się, warto wybrać renomowaną klinikę leczenia niepłodności. Wcale nie musimy szukać jej na drugim końcu Polski, wystarczy umówić się do miejsca, które cieszy się zaufaniem pacjentów oraz pozytywnymi opiniami, a jest położone w dogodnym dla nas miejscu. Pierwsza wizyta to spory stres, dlatego warto wcześniej przygotować się odpowiednio, przemyśleć pytania jakie chcemy zadać lekarzowi. Pamiętajmy jednak, że i lekarz będzie miał sporo pytań. Leczenie niepłodności zaczyna się bowiem od dokładnego wywiadu oraz prostych badań ginekologicznych. Klinika leczenia niepłodności oczywiście oferuje znacznie więcej, jednak początki są właśnie takie. Jeżeli para leczy się bezskutecznie od dłuższego czasu, należy przygotować dla nowego lekarza całą dostępną dokumentację medyczną wraz z wynikami wcześniejszych badań.

Obawy i lęk

Obawy i lęk o to, czy to ma sens i czy się uda, towarzyszą każdej parze, która podejmuje leczenie bezpłodności. To emocje, z którymi muszą sobie poradzić, aby obudzić w sobie pozytywne nastawienie oraz pozwolić zakiełkować nadziei. Wiele mówi się o tym jak psychika człowieka wpływa na jego zdrowie somatyczne. Nie należy tego ignorować również podczas leczenia niepłodności. Jeżeli to tak trudny emocjonalnie czas dla pary, można rozważyć możliwość skorzystania z porady psychologa, który udzieli wsparcia, kiedy leczenie bezpłodności nabierze tempa. Nie zawsze starania o ciążę kończą się bowiem powodzeniem za pierwszym razem. O tym ryzyku informuje lekarz w każdej dobrej klinice. Leczenie niepłodności to czasami długa batalia, jednak wszystko przestaje mieć znaczenie, kiedy para zajdzie w ciąże, a następnie urodzi się zdrowe dziecko. Wtedy cały sens tej walki jest potwierdzony wymarzonym sukcesem.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką leczenia niepłodności GynCentrum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here