Jeśli tak jak spora część osób wakacyjny odpoczynek kojarzy ci się z wyjazdem nad morze to znaczy, że kochasz wodę, nawet wtedy gdy…jest zimna. Wiadomo, że nasz Bałtyk bywa kapryśny, tak samo jak aura nad morzem. Dla niektórych to duży problem – w końcu jadą nad morze po to by zażyć kąpieli morskich i słonecznych. Ale są i tacy, którym nie przeszkadza ani kapryśna pogoda ani pozostawiająca wiele do życzenia temperatura wody.

Bo Bałtyk to nie tylko plaża, opalanie, pływanie. To także znacznie więcej. Jeśli masz dość leżenia plackiem na plaży i znudziła ci się walka o miejsce by rozłożyć parawan – to znak, że w te wakacje musisz spróbować czegoś nowego i…możesz tego spróbować nad Bałtykiem.

Kitesurfing bo o nim mowa to dyscyplina, której uprawianie nad Bałtykiem jest coraz popularniejsze. Zwłaszcza jeśli wypoczywasz w okolicach Półwyspu Helskiego możesz zobaczyć liczne, kolorowe latawce unoszące się nad wodą. To właśnie kitesurferzy, pływający w Zatoce Puckiej, która jest idealnym miejscem do uprawiania kitesurfingu.

Kite podobny jest nieco do windsurfingu, z tym, że jest bardziej widowiskowy i pozwala na wykonywanie bardzo efektownych trików. Zanim jednak dojdzie się do etapu unoszenia nad wodą trzeba poznać podstawy kite’a i nauczyć się utrzymywania na wodzie. No niestety, każdy chciałby od razu poszybować w górę i poczuć tę adrenalinę, ale wszystko po kolei.

Jeśli chcesz spróbować kite’a podczas wakacji to będziesz miał świetną okazję. Szkoła kitesurfingu to miejsce, w które powinieneś skierować swoje kroki jeśli chcesz uczyć się tego sportu bezpiecznie. Próba podejmowania nauki na własną rękę może skończyć się …niezbyt dobrze. W szkole najpierw liźniesz trochę teorii, potem spróbujesz utrzymać się na desce, a dopiero potem przyjdzie kolej na pierwsze ewolucje w powietrzu.

Wbrew pozorom dość szybko można nauczyć się kite’a, więc jeśli zaplanowałeś dwutygodniowy urlop spokojnie uda ci się złapać podstawy tej dyscypliny. Jeśli poczujesz niedosyt możesz popływać jeszcze do końca września – bo tyle trwa sezon w Polsce. A potem zostają ewentualnie zagraniczne bazy kitesurfingowe.

Dlaczego warto spróbować kite’a? Bo to niesamowita przygoda, która może stać się ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Bo kite dostarczy ci niezapomnianych wrażeń do których będziesz wracał myślami jeszcze na długo po skończonym urlopie. Bo to idealny pomysł na wakacje pełne adrenaliny i nowych przeżyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here