Woda to, jak każdy świetnie wie, bardzo potrzebny nam do funkcjonowania element życia. Spożywanie dziennie 2 – 3 litrów wody to warunek konieczny do zachowania pełnego zdrowia. Jednak – jakiej wody? Co powinniśmy pić na co dzień? Jaka woda jest najlepsza?

Woda do picia zawsze pod ręką

Czy to na zewnątrz czy w domu – za każdym razem powinniśmy mieć przy sobie butelkę wody. Większość z nas bowiem pamięta o zabraniu wody do picia tylko, gdy idziemy na jakiś fitness czy inne zajęcia. W efekcie pijemy za mało, gdyż wydaje nam się, że kilka kubków kawy czy mocnej herbaty to także przecież woda… Tymczasem mocna kawa może nawet wypłukiwać minerały. Wracając jednak do pytania – jaką wodę powinniśmy brać ze sobą na co dzień i choćby małymi łyczkami ją wypijać?

Rodzaj wody a styl życia

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak łatwa, jak by się można było spodziewać. Bowiem każdy z nas prowadzi inny tryb życia, inaczej się odżywia, czasem choruje też na różne choroby… Dlatego też każdy indywidualnie powinien określić, która woda do picia będzie dla niego najodpowiedniejsza. Co jednak ważne – częstym błędem jest spożywanie dużej ilości wysoko zmineralizowanej wody. Ponadto niektórzy stosują zdecydowanie zbyt często wodę leczniczą.

Podstawowe zasady spożywania wody do picia

Jak należy spożywać wodę do picia? Zasadniczo nie jest to zbyt skomplikowane. Przede wszystkim osoby, które podejmują więcej aktywności na pewno powinny spożywać więcej wody. Co więcej może to być woda do picia bogata w minerały. Z kolei zaś osoby starsze albo z przeróżnymi schorzeniami mogą oczywiście pić wodę wysoko zmineralizowaną, jednak powinny ją łączyć także z wodą niskozmineralizowaną. Warto jeszcze dodać, że podczas upałów każdy z nas może sięgnąć po butelkę wody do picia z wyższą zawartością minerałów, bowiem wówczas dużo się pocimy.

Woda do picia lecznicza – jak ją pić?

Warto jeszcze powiedzieć słów kilka o wodzie leczniczej. Otóż dzisiaj coraz chętniej po nią sięgamy – w końcu naprawdę staramy się zadbać o nasze zdrowie. Jednakże warto wiedzieć o kilku rzeczach. Przede wszystkim w żadnym bądź razie nie może to być nasza jedyna woda do picia. Wodę leczniczą można pić w ściśle określonej ilości na dzień, która najczęściej oznacza jedną szklankę. Ponadto wody lecznicze powinien zaordynować albo chociaż zaaprobować lekarz, po analizie naszego stanu zdrowotnego oraz schorzeń.

Woda do picia wodociągowa

Wiele osób jeszcze pyta o wodę wodociągową – czy można bezpiecznie ją pić? Otóż odpowiedź na to pytanie też nie jest jednoznaczna, bowiem wiele zależy od tego, gdzie mieszkamy, a w związku z tym – jak wydobywana jest w danym miejscu woda. Czasem bowiem woda pochodzi z głębokich odwiertów i można ją spokojnie pić. Powinno się jednak zainstalować albo kupić dodatkowo odpowiednie filtry do wody. Wówczas nie tylko będziemy mieć pewność, że woda nadaje się do spożycia, lecz również, że dobrze smakuje.

http://www.diapazon.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here