Zapasy

Wiele osób uważa, że zapasy wymagają od nas bardzo dobrego przygotowania oraz drogiego sprzętu, który umożliwi nam występy.

Zapasy – Jak zacząć przygodę z tym sportem?

Wiele osób uważa, że zapasy wymagają od nas bardzo dobrego przygotowania oraz drogiego sprzętu, który umożliwi nam występy. Oczywiście zapaśnicy oraz sam sport cechuje się dużym zdyscyplinowaniem, a osiągnięcie profesjonalizmu wymaga od nas dużej dedykacji oraz zaangażowania. Warto jednak wiedzieć, że na początek naszej przygody nie musimy się bardzo wykosztowywać, a ilość rzeczy potrzebnych do rozpoczęcia przygody nie jest bardzo duża. Oczywiście odpowiedni strój zapaśniczy będzie wymagany w pewnym momencie. Jeśli chcesz przygotować się wcześniej oraz zastanawiasz się gdzie znajdziesz najlepsze stroje zapaśnicze, odwiedź ten sklep!

Zacznijmy od lekcji dla początkujących

W zapasach chodzi przede wszystkim o to, żeby zawsze pamiętać o bezpieczeństwie. Chodzi tutaj zarówno o swoje bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo naszych rywali. Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę zapaśniczą, to szukajmy szkół, w których uczenie bezpieczeństwa jest na pierwszym miejscu. W niebezpiecznych sportach, jak na przykład zapasy, należy wiedzieć w jaki sposób uderzać, rzucać i jak lądować. W ten sposób upewnimy się, że jako zawodowcy będziemy mieli długą i bezpieczną karierę, a jako amatorzy nie zrobimy sobie ani nikomu innemu krzywdy.

zapasy sport walki ubiór sportowy

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o wyposażenie? 

W co należy się wyposażyć, aby rozpocząć naszą przygodę z zapasami? Otóż przede wszystkim należy upewnić się, że mamy ochraniacz na szczęki. Początki nie wymagają od nas zaawansowanych i bardzo drogich sprzętów. Podstawowe, bardzo skromne ochraniacze szczęki wystarczą. Pomogą nam nie tylko w ochronie naszych zębów, ale również zniwelują szansę na ugryzienie się w język czy zadziałają w niewielkim stopniu amortyzująco.

Oprócz ochraniaczy na szczękę, warto również pomyśleć o ochraniaczach na uszy. Co prawda wielu zapaśników i zawodników innych sztuk walki nie decyduje się na noszenie ochraniaczy na uszy. Jednakże, w wielu przypadkach ciągłe uderzanie czy miażdżenie doprowadza do dużych opuchnięć. Te z kolei, gdy są bardzo poważne, mogą doprowadzić do powstania tak zwanych „kalafiorowych” uszu.

Pamiętajmy rzecz jasna o taśmie, która uchroni nasze stawy. Jeżeli chodzi o poprawny sposób nakładania, istnieje szereg kursów, poradników oraz instrukcji w jaki sposób założyć taśmę, aby spełniała swoje najważniejsze zadania, między innymi ograniczenie mobilności stawów.

Jak powinien wyglądać strój zapaśniczy?

Na strój zapaśniczy składają się przede wszystkim buty zapaśnicze, trykoty, spodenki lub tak zwane rashguardy.

Buty przede wszystkim poprawiają przyczepność oraz chronią nasze stopy przez urazami. Pomagają one obalić przeciwnika oraz są niezastąpione w walce o pozycje w parterze. Niewiele osób zwraca na te zalety uwagę, szczególnie na początku przygody z zapasami.

Spodenki zapaśnicze to takie, które szczególnie dobrze utrzymują się na naszym ciele i nie ześlizgują się łatwo. Dodatkowo pamiętajmy, że takie spodenki nie mają wystających zamków, suwaków czy guzików, co mogłoby zagrozić zawodnikowi. Mamy do wyboru szorty luźne lub szorty w stylu Vale Tudo, które są bardzo dopasowane, a co za tym idzie ciasne.

Koszulki zapaśnicze to tak zwane rashguardy. Mają one bardzo ważne zadanie, a mianowicie odprowadzają wilgoć. Odpowiednia oddychalność oraz fakt, że tego typu koszulka ogranicza kontakt ze skórą sprawia, że jest bardzo ważnym elementem wyposażenia u każdego zapaśnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here