Certina, czyli zegarki w świecie sportu

Szwajcarskie zegarki firmy Certina są od lat synonimem klasy, elegancji, precyzji wykonania oraz dużej trwałości. Od dawna są też istotną częścią świata profesjonalnego sportu oraz używane masowo przez sportowców amatorów.

Początki związków ze sportem

Kiedy bracia Adolf i Alfred Kurthowie zaprezentowali swój pierwszy zegarek w 1906 roku (damski zegarek na rękę), pewnie nie przypuszczali, że związki produktów ich firmy ze światem sportu staną się tak bliskie. Związki te rozwinęły się już po drugiej wojnie światowej, a wprost eksplodowały w latach 80. XX wieku i późniejszych. Do jakiego poziomu firma doszła, można przekonać się, studiując wiele jej wyrobów na stronie Zegarmistrz.com, należącej do renomowanej firmy Płonka z Krakowa, pod tym adresem (http://www.zegarmistrz.com/Zegarki_Certina-k31-0–.html).

Przełomowe dla firmy i wzrostu jej znaczenia miało wprowadzenie w 1959 roku mechanizmu podwójnego zabezpieczenia, czyli Double Security Concept. Dzięki niemu zegarki Certiny stały się trwalsze, bardziej wytrzymałe. Nie tylko wyposażone są w nierysujące się szkło szafirowe, lecz również wzmocnioną koronkę, kopertę oraz jest uszczelniony kilkoma precyzyjnymi pierścieniami. Literki DS są dziś częścią nazwy każdego modelu.

Do jazdy

Certina produkuje zegarki dokładne i bardzo trwałe, które mogą być noszone przez osoby uprawiające przeróżne sporty. Od ponad 20 lat szwajcarska firma ma bliskie związki ze światem sportów motorowych. Przez jakiś czas sponsorowała team BMW Sauber, gdy jego kierowcą był Robert Kubica. Zegarki Certiny reklamował też rajdowy mistrz Colin McRae.

W ofercie firmy Płonka na stronie Zegarmistrz.com można znaleźć, chociażby kwarcowy model Certina C027.417.11.057.00 DS Sport, wyposażony w niezwykle precyzyjny mechanizm PreciDrive. Dzięki jego zastosowaniu, roczne spóźnienie lub przyspieszenie zegarka zamyka się w granicach 10 sekund! To mechanizm 10-krotnie dokładniejszy niż tradycyjne mechanizmy kwarcowe. Wspomniany model ma kopertę i solidną bransoletę z nierdzewnej stali, jak również bardzo dokładny analogowy stoper.

Związki firmy Certina i świata sportu nie ograniczają się tylko do wyścigów samochodowych. Szwajcarzy specjalizują się także w produkcji zegarków, które można używać podczas nurkowania. Wszystkie modele są wyposażone w cechujący się wysoką trwałością system DS.

Do nurkowania

Wybrane modele zostały także przetestowane w komorze ciśnieniowej do wielkości ciśnienia, która występuje na głębokości 100 metrów. W ofercie są też takie zegarki, które wytrzymują ciśnienie, jakie występuje na głębokości aż 300 m, co oznacza, że mogą je zakładać amatorzy bardzo głębokiego nurkowania. Powinni oni przyjrzeć się przede wszystkim zegarkom Certina z serii Certina DS Action. W ofercie firmy Płonka na stronie Zegarmistrz.com można znaleźć, chociażby model Certina C032.417.11.041.00 DS Action PreciDrive. Także w nim znajdziemy niezwykle precyzyjny mechanizm PreciDrive, nierdzewną, regulowaną stalową bransoletę. Model ten jest odporny na ciśnienie aż 30 barów, czyli takie, jakie występuje na 300 metrach głębokości. Prostą i elegancką tarczę przykrywa oczywiście nierysujące się szafirowe szkiełko. Jest tu także dokładny analogowy stoper.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here