Co zabrać na pierwszy trening

Postanowiłeś się w końcu zmotywować i pójść na trening? Zastanawiasz się co ze sobą zabrać? Czego potrzebujesz? Czy podołasz zadaniu? Na podstawie przeprowadzonej ankiety wśród osób korzystających z siłowni, chcemy pokazać, co może najbardziej się przydać podczas treningu.

Torba treningowa

W co się spakować? To bardzo często pojawiające się pytanie. Uczestnicy ankiety, spośród 15 opcji, wybrali worek Nike. W dodatkowym opisie uzasadnili dlaczego. Otóż worek Nike wyróżnia się tym, że:

  • w porównaniu do torby nie przeciąża kręgosłupa,
  • można w nim biec, bo idealnie dopasowuje się do naszego kręgosłupa,
  • mieści najpotrzebniejsze rzeczy potrzebne na trening,
  • worek Nike jest przeciwdeszczowy,
  • łatwo usuwa się z niego brud,
  • dostępny jest w wielu kolorach.

Kiedy mamy już worek Nike albo inną torbę, jakąkolwiek wybierzecie, zabieramy się za wypełnianie go.

Strój sportowy

Przede wszystkim postaw na wygodę. Na rynku znajdziesz wiele opcji. W przeróżnych kolorach i cenach. Możesz poczytać opinie, dobrać odpowiedni rozmiar. Nie liczy się jakiej jest firmy, jak wygląda. Pamiętaj, żeby czuć się w nim komfortowo. – to jest najważniejsze.

Obuwie

Absolutna podstawa wygodnego treningu. Obuwie jest bardzo istotnym elementem. Dlaczego? Dlatego, żeby nie nabawić się żadnych kontuzji. Ważną sprawą jest zainwestowanie w naprawdę odpowiednie buty, dzięki którym twój trening będzie bezpieczny i efektywny. Dobre obuwie sprawdza się w każdej sytuacji i nie rozpada się po zaledwie kilku dniach.

Woda

Podczas treningu musimy się nawadniać, by móc dobrze funkcjonować podczas wysiłku fizycznego. Najlepiej wybierać taką z minerałami, dzięki czemu dostarczymy naszemu organizmu odpowiednich składników. Ma ona pozytywny wpływ nie tylko podczas treningu, ale także przed i po nim. W zależności od masy ciała, powinniśmy wypijać 1,5-3,5 litra wody.

Ręcznik

Ze względów higienicznych, powinniśmy używać także ręcznika. Na co dzień z siłowni korzysta wielu użytkowników. Uprawiając sport, często się pocimy, a ślady tego potu zostają na maszynach. Ze względu na własną i innych higienę, zaopatrz się w ręcznik. Nie powinien on być duży. Wystarczy taki do wycierania rąk. Worek Nike na pewno go pomieści.

Bądź pozytywnej myśli!

Przede wszystkim zaopatrz się się w pozytywną energię, bądź pewny siebie i korzystaj. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Możesz być na początku zestresowany, bać się, co ludzie powiedzą, ale później będzie już z górki. Także nie zastanawiaj się więcej, zabierz swój worek Nike, strój sportowy, buty, wodę, ręcznik i uśmiech na ustach, a wszystko się ułoży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here